Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tom Kaulitz

Tom Kaulitz - Trümper (* 1. září 1989, Lipsko) je kytaristou a příležitostně také pianistou německé hudební skupiny Tokio Hotel.

 Kariéra a život

Jméno Trümper zdědil Tom po svém nevlastním otci. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm. Matka Simone se po dlouholetém vztahu v roce 2009 vdala za zpěváka Gordona Trümpera.

Na kytaru hraje stejně dlouho, jako jeho bratr zpívá - od svých sedmi let. S hudbou je seznámil jejich nevlastní otec, který vlastní soukromou hudební školu a mimo jiné také hraje v kapele. Toma zpěv nikdy nelákal, a hned se zaměřil na kytaru. Jeho nejoblíbenější a nejpoužívanější značkou kytar je americký Gibson.

V roce 1995 si spolu se svým o deset minut mladším dvojčetem Billem zahrál v televizním dramatu Verrückt nach dir. Byla to jeho první a zatím poslední televizní role. Jeho bratr je v tomto ohledu pracovitější - má už na kontě i první zkušenost s dabingem, propůjčil hlas animovanému Arthurovi ve filmu Artur a Minimojové a také v jeho pokračování "Artur a Minimojové 2".

V hudebním světě se pohybuje již spoustu let. Od raného dětství vystupoval se svým bratrem ve skupině Black Questionmark, později spolu s Billem, Georgem a Gustavem zformovali kapelu Devilish - název této kapely je spjatý právě s Tomem a jeho hrou na kytaru: po jednom z koncertů lokální Magdeburský magazín zveřejnil recenzi koncertu kapely Black Questionmark a Tomovu hru na kytaru označil za devilishly good - ďábelsky dobrou. Tom byl tak nadšený, že navrhl, aby se kapela přejmenovala právě na Devilish. Tento název je omrzel v roce 2005 kdy se fakticky proslavili, světově známí jsou již výhradně jako Tokio hotel). Kapela doposud vydala celkem pět alb, tři německá (Schrei, Zimmer 483, Humanoid) a dvě anglická (Scream, Humanoid). Zajímavé je, že na posledním albu Humanoid, které vyšlo ve dvou verzích: anglicky a německy, svou tvorbu nepřekládají do angličtiny doslovně, ale spíše alternativně - shoduje se pouze vyznění, text se ale většinou liší. Každá písnička má tedy dvě značně odlišné verze což kapele přidává na repertoáru poněkud netradičním způsobem. Více informací o skupině najdete ve článku Tokio hotel).

 Tom jako osobnost

Tom na sebe jednou v internetovém magazínu Events und Trends prozradil: „Vždycky mám u sebe trsátko pro štěstí. Je to moje první trsátko, se kterým jsem hrál na kytaru. Teď už je nepoužitelné, protože je úplně malinké a ohrané. Ale přesto ho pořád mám.“

Svým vzhledem a také některými svými prohlášeními v tisku - například se veřejně přiznal k užívání viagry, neustálému střídání sexuálních partnerek již od raného věku, a také nikdy nešetří nejrůznějšími nemravnými narážkami - si připsal image nenapravitelného casanovy.Tom Kaulitz

 
 

 

Poslední fotografie


Kontakt

737580911Archiv

Kalendář
<< květen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 110922
Měsíc: 1218
Den: 39